Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në Kabul


Kabul, 18 mars, 2018

Zyrtarët afganë thonë se një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer ekspolozivët në veturën e tij në Kabul më 17 mars, duke vrarë të paktën dy civilë dhe plagosur disa të tjerë.

Sulmi ka ndodhur në zonën Despeçari të Kabulit mëngjesin e sotëm, ka thënë një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme afgane.

Ndërkaq, zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Wahid Majrool ka thënë se të paktën katër persona janë plagosur.

Askush deri më tani nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

Kabuli së fundmi është ballafaquar me sulme, të kryera nga talibanët si dhe nga militantët e Shtetit Islamik.

XS
SM
MD
LG