Ndërlidhjet

Sulmuesi i shkollës në Merillend vritet nga policia


Merillend, 20 mars 2018.

Një person i armatosur, i cili ka qëlluar dhe plagosur dy nxënës në një shkollë të mesme në Merillend të SHBA-së, është vrarë nga policia, njoftuan autoritetet e rendit.

Austin Wyatt Rollins, 17 vjeç, ka qëlluar një vajzë 16 vjeçe që është në gjendje kritike dhe një djalë 14 vjeç.

Sulmi ka ndodhur në shkollën e mesme Great Mills në qarkun Saint Meri.

Guvernatori i Merillendit, Larry Hogan, u shpreh i shqetësuar, duke thënë se "lutjet nuk janë të mjaftueshme".

Muajin e kaluar, të shtënat me armë zjarri në një shkollë në Florida kanë lënë të vrarë 17 persona.

Nikolas Cruz, 19 vjeç, e ka pranuar kryerjen e sulmit në Florida dhe është ngarkuar me 17 akuza për vrasje me paramendim.

XS
SM
MD
LG