Ndërlidhjet

Identifikohet sulmuesja në selinë e YouTube


Policia del në vendngjarje pas sulmit në selinë e YouTube

Një grua ka plagosur tre persona në zyret qendrore të kompanisë YouTube në Kaliforni dhe më pas ka vrarë vetën, ka thënë policia amerikane.

Zyrtarët shëndetësorë kanë thënë se një burrë dhe dy gra janë në gjendje kritike, pas të shtënave në San Bruno, në afërsi të San Franciskos më 3 prill.

Policia e ka identifikuar sulmuesen e dyshuar si 39-vjeçarja Nasim Aghmad nga San Diego dhe ka thënë se janë duke hetuar për motivet e sumit.

Disa media kanë raportuar se sulmuesja e dyshuar është me prejardhje iraniane.

Ismail Aghdam, babai i të dyshuarës, i ka thënë mediave lokale se vajza e tij “urrente” YouTube-in, pasi kompania nuk i kishte paguar asaj për videot që kishte postuar në këtë platformë.

YouTube ka mbyllur llogarinë e Aghdam, pas incidentit në San Bruno.

XS
SM
MD
LG