Ndërlidhjet

Një zyrtar i lartë afgan vritet nga talibanët


Ilustrim

Kryengritësit talibanë kanë vrarë zëvendësguvernatorin e provincës Logar, që gjendet në lindje të Afganistanit, ka thënë policia.

Sulmi, ku është vrarë Qamar-u-din Shakeb ka ndodhur në qarkun Mohammad Agha, ka njoftuar policia.

“Ai ishte rrugës duke shkuar në Kabul kur është sulmuar”, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, zyrtari policor, Asmatullah Alizia.

Alizai ka thënë se truprojet e Shakeb po ashtu janë plagosur rëndë në këtë sulm.

Kryengritësit talibanë kontrollojnë pjesë të mëdha në provincën Logar dhe shpesh kryejnë sulme ndaj forcave të sigurisë afgane.

XS
SM
MD
LG