Ndërlidhjet

Një person i kërkuar nga Britania arrestohet në Spanjë


Ilustrim

Njëri prej personave më të kërkuar nga Britania, që akuzohet për krime lidhur me trafikim të drogës, është kapur në Spanjë, kanë njoftuar autoritetet.

Policia ka arrestuar Jamie Acourt, 41-vjeç në Barcelonë, ka njoftuar Agjencia Kombëtare për Krime e Britanisë.

Operacioni i arrestimit të Acourt është kryer në bashkëpunim në mes të autoriteteve spanjolle dhe atyre britanike, transmeton AP.

Agjencia për Krime e Britanisë ka thënë se Acourt, i cili është nga Londra “besohet se është i përfshirë në një rrjet të gjerë të shpërndarjes së drogës”.

Acourt është arrestuar në bazë të një urdhër-arresti evropian, të lëshuar nga Britania dhe pritet të paraqitet para një gjykate në Madrid “gjatë javës së ardhshme, në një seancë dëgjimore për ekstradimin e tij”.

XS
SM
MD
LG