Ndërlidhjet

Tiranë: Nisin protestat në kundërshtim të Qeverisë Rama


Mijëra qytetarë kanë nisur protestat në Tiranë, pas thirrjeve të opozitës së bashkuar në kundërshtim të Qeverisë së Shqipërisë.

Protestuesit që po mbajnë mbishkrime të ndryshme si “Rama + Tahir + Xhafa, Shqipëria jashtë Evropës”, po bëjnë thirrje për shkarkim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pas përgjimeve disa javë më parë ku dëgjohet teksa bën marrëveshje me trafikantë të drogës në Shqipëri.

Edhe ish ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, kishte dhënë dorëheqje pas akuzave për krim të organizuar dhe trafikim të drogës.

XS
SM
MD
LG