Ndërlidhjet

SHBA: Diplomojnë studentët e shkollës së mesme që i shpëtuan sulmit terrorist


Më shumë se 300 studentë në një shkollë të mesme në Teksas, kanë marrë diplomat e tyre në përkujtim të sulmit terrorist në kampusin e kësaj shkolle.

Studentët e shkollës së mesme “Santa Fe”, diplomuan në një ceremoni të organizuar pas sulmit që la të vdekur dy mësues dhe tetë studentë, më 18 maj.

Studenti 17 vjecar i identifikuar për sulmin ndaj shkollës, është në mbajtje. Të 328 studentët, u vëshën bardhë në përkujtim të studentëve dhe mësuesve që ndërruan jetë në sulm, si dhe lansuan një video me pamje të tyre.

Ata deklaruan se kjo ngjarje i ka bërë vetëm më të fortë dhe më të bashkuar.

XS
SM
MD
LG