Ndërlidhjet

Gjashtëdhjetedy të vdekur nga vullkani në Guatemalë


Fshati El Rodeo, Guatemalë

Ushtria po i ndihmon zjarrfikësit për të kërkuar njerëzit e zhdukur pas shpërthimit të një vullkani në Guatemalë.

Rrëketë e shkëmbinjve të nxehtë, hirit dhe baltës shkatërruan disa fshatra të dielën.

Shifra zyrtare e të vdekurve nga vullkani Fuego është rritur në 62, thanë autoritetet.

Mijëra njerëz janë dërguar në strehimore të përkohshme.

Vullkanologët raportuan se shpërthimi, i cili dërgoi hirin vullkanik deri në 10 kilometra lartësi, ka përfunduar.

XS
SM
MD
LG