Ndërlidhjet

Trump pranon lutjen e Kim Kardashianit për mëshirë për të burgosuren


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ofroi mëshirë për 63-vjeçaren Alice Johnson, e cila është duke shërbyer dënimin me burgim të përjetshëm.

Rasti doli në pah javën e kaluar, kur ylli amerikan televiziv, Kim Kardashian, u takua me presidentin Trump për të lobuar për lirimin e saj.

Alice Johnson është në burg për më shumë se dy dekada, për shkelje që lidhen me drogën.

Historia e Johnsonit ka kapur syrin e Kardashianit pasi ajo ka parë një video për rastin, të postuar në mediat sociale.

Kardashian ka thënë se është emocionuar dhe se ka kërkuar nga avokati i saj, Shawn Holley, të shikojë rastin.

Ajo po ashtu ka paguar një ekip të ri ligjor për Johnson.

XS
SM
MD
LG