Ndërlidhjet

May: Helmimi i ri me Noviçok, rast "shumë shqetësues"


May: Helmimi i ri me Noviçok, rast "shumë shqetësues"
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka thënë se hetuesit nuk do të lënë “gur pa lëvizur”, pas rastit të dytë të helmimit me agjent nervor, Noviçok në Britani. May i ka bërë këto komente së bashku me kancelaren gjermane, Angela Merkel, më 5 korrik në Berlin, një javë pasi një burrë dhe një grua janë sëmurë në Eimsbëri në Angli. Kjo qytezë gjendet 11 kilometra larg Sallsbërit, ku ishte helmuar ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij, Yulia, në muajin mars.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG