Ndërlidhjet

Edhe katër djem u nxorën të gjallë nga shpella në Tajlandë


Tajlandë

Në veri të Tajlandës po vazhdon operacioni për shpëtimin e disa fëmijëve të bllokuar në një shpellë.

Zhytësit nxorën sot edhe katër djem, duke çuar në tetë numrin e të shpëtuarve deri më tani.

Katër djem të tjerë dhe trajneri i tyre i futbollit vazhdojnë të mbeten në shpellë.

Grupi është bllokuar qysh më 23 qershor, gjatë një ekskurzioni në shpellën Tham Luang, si pasojë e përmbytjeve që kanë shkaktuar shirat.

Fëmijët, të moshës 11 deri në 16 vjeç, dhe trajneri i tyre janë zbuluar se janë gjallë javën e kaluar.

Një ekip prej 90 zhytësish - 40 nga Tajlanda dhe 50 nga jashtë - po marrin pjesë në operacionin e shpëtimit që ka nisur qysh të dielën.

XS
SM
MD
LG