Ndërlidhjet

Belgjika fiton vendin e tretë në Kupën e Botës


Tifoze të Belgjikës, foto nga arkivi

Belgjika ka zënë vendin e tretë në Kupën e Botës, pasi mposhti Anglinë me rezultat 2:0.

Thomas Meunier dhe Eden Hazard shënuan golat për Belgjikën, që i dhanë medaljen e bronztë. Ky është rezultati më i mirë që ekipi kombëtar i Belgjikës ka shënuar në ndonjë Kampionat Botëror.

Kombëtarja e Anglisë radhitet e katërta në Kampionatin Botëror të Fubollit, që këtë vit po mbahet në Rusi.

Të dielën, Franca dhe Kroacia ndeshen në finale, që do të zhvillohet në stadiumin Luzhniki në Moskë.

XS
SM
MD
LG