Ndërlidhjet

Tsipras: E marr përgjegjësinë e plotë politike për tragjedinë e zjarrit


Kryeministri grek, Alexis Tsipras

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka thënë se e merr përgjegjësinë e plotë politike për zjarrin shkatërrues që ka vrarë të paktën 87 persona në hapësirat pranë Athinës.

“Ju kam thirrur këtu sot para së gjithash të marrë përgjegjësinë e plotë politike për këtë tragjedi, para kabinetit tim dhe popullit grek”, u tha ministrave, Tsipras. Qeveria greke ka një plan kombëtar për të trajtuar shkeljet në ndërtime, tha ai, duke shtuar se ka indikacione se zjarri ishte vënë nga dikush.

XS
SM
MD
LG