Ndërlidhjet

SHBA: Ndalohen përkohësisht armët 3D


SHBA: Ndalohen përkohësisht armët 3D
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Një gjykatës në Shtetet e Bashkuara, ka ndaluar përkohësisht që njerëzit të mund të shkarkojnë online, informacione lidhur me armët të cilat më pas mund të shkarkohen dhe të printohen. Pas vendimit, Prokurori i Përgjithshëm i shtetit të Uashingtonit, Bob Ferguson tha se kjo është “një fitore” e madhe.Diplomatët demokratë kanë kërkuar nga presidenti amerikan që të shfuqizojë këtë vendim, të cilin e vlerësojnë se rrezikon jetën e qytetarëve amerikanë. (Video: AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG