Ndërlidhjet

Misioneve diplomatike në Australi iu dërgohen "pako të dyshimta"


Ilustrim

Disa misione diplomatike në Melburn dhe Kanberra të Australisë janë evakuuar pasi pranuan pako me substancë të dyshimtë.

Policia, zjarrëfikësit dhe ndihma e shpejtë janë parë tek disa konsulata përfshirë ato të Indisë, Gjermanisë, Italisë, Spanjës dhe Koresë Jugore. Zyrtarët në misionet e Shteteve të Bashkuara dhe Zvicrës deklaruan se gjithashtu se kanë pranuar pakot e dyshimta.

Faqja e emergjencave qeveritare njoftoi se së paku 10 incidente me“ materiale të rrezikshme” .

Ende nuk ka raporte për ndonjë të lënduar në misionet e shënjestruara, transmeton Associated Press.

“Rrethanat që kanë përcjellur këto incidente janë duke u hetuar” tha në një deklaratë, policia federale e Australisë.

XS
SM
MD
LG