Ndërlidhjet

Zëvendësministri Arian Daci humb jetën nga orteku në Brezovicë


Arian Daci, zëvendësministër në Qeverinë e Kosovës ka humbur jetën të shtunën në Brezovicë, si pasojë e një orteku të madh. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nënkoloneli i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajit, Basri Shabani.

“Një person me inicialet A.D, ka humbur jetën nga orteku, kurse personi tjetër ka shpëtuar”,ka thënë Shabani.

I ndjeri është biri i kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci.

Liderët institucionalë si dhe ata të partive politike në Kosovë kanë shprehur ngushëllime ndaj familjes Daci.

XS
SM
MD
LG