Ndërlidhjet

Tetë të vdekur nga zjarri në një ndërtesë në Paris


Paris - foto arkivi

Tetë persona humbën jetën nga zjarri në një ndërtesë në jugperëndim të Parisit, bënë të ditur zyrtarët.

Rreth 30 të tjerë, në mesin e tyre tre zjarrfikës, u plagosën.

Numri i viktimave mund të rritet pasi operacioni i kërkim-shpëtimit po vazhdon në katet e sipërme të ndërtesës tetëkatëshe, i tha një zëdhënës i shërbimit të zjarrfikësve agjencisë së lajmeve AFP.

Shkaku i zjarrit nuk është ende i qartë.

Një grua e dyshuar u ndalua nga policia.

Prokurori i Parisit, Remi Heitz, tha se zjarri mund të jetë vënë me qëllim.

Kryebashkiaku i Parisit, Anne Hidalgo, u dërgoi ngushëllime familjeve të viktimave dhe shkoi në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG