Ndërlidhjet

Bashkëshorti i vitit - Krijuesi bullgar ndërton robot për gruan me aftësi të kufizuara


Bashkëshorti i vitit - Krijuesi bullgar ndërton robot për gruan me aftësi të kufizuara
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Një robot që u mundëson personave me aftësi të kufizuara të ngriten në këmbë dhe të lëvizin, është ndërtuar nga një krijues bullgar. Lubomir Vassilev erdhi me këtë ide pas një aksidenti. ku si pasojë gruaja e tij humbi funksionin e këmbëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG