Ndërlidhjet

Tërmeti në Pakistan shkakton viktima dhe të plagosur


Ilustrim.

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera.

Raportohet se së paku 19 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit malor Jehlum në provincën Punxhab, tha Departamenti Meteorologjik i Pakistanit bazuar në vlerësimin e tij paraprak.

Dridhjet në Islamabad ishin të fuqishme duke bërë që shumë njerëz të qëndrojnë në rrugë, raportuan dëshmitarët.

XS
SM
MD
LG