Ndërlidhjet

Policia gjen 39 trupa njerëzish në një kamion në Esiks


Trupat e 39 personave janë gjetur në një kamion në Esiks të Britanisë.

Policia ka thirrur shërbimet e ambulancës pasi ka pasur informacione për këtë rast.

Drejtuesi i kamionit, një 25-vjeçar nga Irlanda Veriore është arrestuar me dyshimet për vrasje.

Sipas shenjave, duket se 38 të rritur dhe një adoleshent kanë vdekur, ka thënë Policia në Esiks.

Zyrtarët policorë kanë thënë se kamioni ka ardhur nga Bullgaria dhe ka hyrë në këtë zonë ditën e shtunë.

Policia aktualisht ka mbyllur për qarkullin zonën rreth parkut industrial, Waterglade në Grejs, ku është gjetur kamioni.

XS
SM
MD
LG