Ndërlidhjet

Pas Shqipërisë, një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën


Bosnje dhe Hercevoginë, pas tërmetit shumë njerëz dolën jashtë shtëpive.

Një tërmet i fuqishëm goditi Bosnje dhe Hercegovinën të martën rreth orës 10 e 19 minuta.

Sipas të dhënave paraprake të Qendrës Sizmologjike Euromediterane (EMSC), tërmeti ishte me fuqi 5.4 të shkallës së Rihterit.

Një tërmet që goditi Shqipërinë, herët në mëngjes vrau të paktën shtatë persona dhe plagosi qindra të tjerë.

XS
SM
MD
LG