Ndërlidhjet

Greqia mbyll kufijtë për shkak të koronavirusit


Selanik, Greqi.

Greqia tha se do të ndalojë qarkullimin në rrugët tokësore dhe detare, si dhe fluturimet me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, dhe Spanjën për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Athina zgjati edhe kufizimet e udhëtimit për në Itali.

Në Greqi, sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti John Hopkins me koronavirusin e ri janë infektuar 228 persona, ndërkaq tre prej tyre kanë vdekur.

Edhe vendet e tjera të rajonit, përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë kanë vendosur konfizime në udhëtime, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

XS
SM
MD
LG