Ndërlidhjet

Kosovë: 22 të infektuar me koronavirus


Prishtina: A couple is seen walking with masks in Kosovo's capital.

Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se të premten në Kosovë është regjistruar edhe një rast me koronavirusin e ri.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve tani ka arritur në 22 persona.

“Rasti pozitiv është nga Komuna e Malishevës, i gjinisë mashkullore, moshës 67 vjeçare” thuhet në komunikatë.

  • Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins në gjithë botën, në total janë: 246,275 njerëz të infektuar, 10,038 të vdekur dhe 86,036 të shëruar.
  • Kina ka 81,250 raste me koronavirus, pas saj vjen Italia me 41,035 raste dhe Irani me 18,407.
  • Për të rejat e fundit rreth koronavirusit në botë, përcilleni blogun e Radios Evropa e Lirë.
XS
SM
MD
LG