Ndërlidhjet

Një pacient në Kosovë drejt shërimit nga koronavirusi


Prishtinë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ.

“Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë që do të kemi pacientin e parë të shëruar me COVID-19 në Kosovë”, thuhet në komunikatën për media të IKSHPK-së.

COVID-19 është sëmundja që e shkakton një koronavirus i ri, e cila deri më tash ka shkaktuar vdekjen e mbi 20,000 njerëzve në botë.

Kosova, aktualisht, ka 71 persona të prekur me koronavirus, ndërsa një pacient ka humbur jetën.

Të mërkurën, IKPSHK-ja ka konfirmuar tetë raste të reja të të infektuarve.

XS
SM
MD
LG