Ndërlidhjet

Konfirmohen edhe tri raste me koronavirus në Kosovë


Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka konfirmuar edhe tre raste të reja me koronavirusin e ri.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, dy prej të cilave me vendbanim në Prishtinë dhe një me vendbanim në fshatin Kijevë-Malishevë”, thuhet në njoftim.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 94.

Më herët ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, u bëri thirrje qytetarëve të mos dalin nga shtëpitë dhe të ndjekin rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Në një konferencë për media të mbajtur në Prishtinë, Vitia tha se qytetarët në këtë mënyrë ndihmojnë edhe personelin shëndetësor në parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Për informacionet e fundit rreth koronavirusit përcillni blogun e Radios Evropa e Lirë

XS
SM
MD
LG