Ndërlidhjet

Arrin në 106 numri i të infektuarve në Kosovë


Ilustrim.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 12 raste me koronavirus në Kosovë.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, 5 prej të cilëve janë me vendbanim në Malishevë. 3 me vendbanim në Fushë Kosovë, 2 me vendbanim në Prishtinë, 1 me vendbanim në Mitrovicë dhe 1 në Kamenicë”, thuhet në njoftim.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 106.

Për lajmet e reja rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG