Ndërlidhjet

Nju Jorku shënon 630 vdekje të reja nga koronavirusi


Qendra Mjekësore Wyckoff Heights në Brooklyn, Nju Jork.

Në shtetin e Nju Jorkut në SHBA është shënuar rekord i vdekjeve nga koronavirusi i ri.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 630 vdekje, ka thënë guvernatori, Andrew Cuomo.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në këtë shtet të SHBA-së, ka arritur në 3.565.

Tani, shteti ka regjistruar 113.704 raste të të infektuarve, shumica prej të cilëve, 63,306 në qytetin e Nju Jorkut.

Shtetet e Bashkuara deri më tash kanë mbi 278,000 raste të të infektuarve me koronavirus dhe mbi 7,000 viktima.

Shteti i Nju Jorkut mbetet zona e goditur më së keqi dhe guvernatori Andrew Cuomo ka kërkuar ndihmë nga pjesët e tjera të SHBA-së.

XS
SM
MD
LG