Ndërlidhjet

Në Serbi orë policore gjatë gjithë vikendit


Beogradi gjatë kohës së izolimit.

Autoritetet në Serbi kanë vendosur orë policore gjatë gjithë vikendit.

Përkatësisht, ora policore fillon të premten në ora 5 pasdite deri të hënën në 5 të mëngjesit.

Kështu vendosi Shtabi i Krizës ndaj COVID-19 në Serbi.

Pensionistët do të kenë mundësi të dalin të treg të premteve nga ora 4 deri në orën 7 të mëngjesit, si dhe pronarët e kafshëve shtëpiake do të jenë në gjendje t’i nxjerrin kafshët e tyre në mbrëmje nga ora 23 deri në ora 1 dhe të dielave nga ora 8 deri në orën 10 të mëngjesit.

Në Serbi, gjatë 24 orëve të kaluara, 219 persona janë infektuar me koronavirusin e ri, dhe katër kanë vdekur, njoftoi Darija Kisiq Tepavçeviq nga Instituti për Shëndet Publik.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar në Serbi është 2,666, ndërsa 65 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG