Ndërlidhjet

Kryeministri britanik largohet nga kujdesi intensiv


Kryeministri britanik, Boris Johnson.

Kryeministri britanik, Boris Johson është larguar nga kujdesi intensive të enjten, teksa vazhdon procesin e shërimit nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Johnson, 55-vjeçar, është shtruar në Spitalin Shën Tomasi të dielën në mbrëmje, pas kollës së vazhdueshme dhe temperaturës së lartë.

Lajmi se kryeministri britanik është jashtë kujdesit intensiv, është mirëpritur nga politikanët tjerë.

“Lajm i mirë”, ka thënë ministrja e parë e Skocisë, Nicola Sturgeon, “lajm i mrekullueshëm” ka thënë Sekretarja për Tregti, Liz Truss.

Sekretari i Drejtësisë që vjen nga Partia Laburiste, David Lammy ka thënë : I lumtur të shoh që Johnson është larguar nga kujdesi intensiv, i gjithë shteti është duke i dëshiruar atij shërim të shpejtë, sa më shpejt që është e mundur”.

Për më shumë lajme rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG