Ndërlidhjet

Dhjetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë


Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar të martën në mbrëmje se janë konfirmuar dhjetë raste të reja me koronavirus.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, dy raste me vendbanim në Prishtinë, dy raste nga komuna e Vitisë (sipas vendbanimit një rast Smirë dhe një rast Skifteraj) dhe me nga një rast vendbanimet: Talinovc-Ferizaj, Hodonovc-Kamenicë, Burojë-Skenderaj, Suharekë, Gjakovë dhe Zveçan”, thuhet në njoftimin e Institutit.

Aktualisht në gjithë territorin e Kosovës me këtë sëmundje janë infektuar 387 persona, 66 janë shëruar dhe tetë pacientë kanë vdekur.

Me qëllim të luftimit të virusit, autoritetet kanë shpallur gjendje emergjente për shëndetin publik.

XS
SM
MD
LG