Ndërlidhjet

Rritet për më shumë se 5,000 numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë


Madrid, Spanjë

Numri i të infektuare me koronavirus në Spanjë është rritur për 5,100 në 24 orët e fundit, duke arritur në 177,633.

Kjo është rritja më e madhe e kësaj shifre në pesë ditët e fundit në Spanjë.

Megjithatë, numri i viktimave ditore në këtë vend ka rënë lehtë në 24-orëshin paraprak, kur janë regjistruar 523.

Mbi 8,500 njerëz kanë vdekur deri më tash nga koronavirusi në Spanjë.

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, u tha ligjvënësve të mërkurën se asgjë nuk do të jetë më njësoj, derisa nuk gjendet vaksina.

Këtë javë, Spanja ka nisur lehtësimin e disa masave të izolimit, duke u lejuar fabrikave dhe kompanive të ndërtimit të rinisin operimet.

XS
SM
MD
LG