Ndërlidhjet

Presidenti Thaçi përfundon trajtimin mjekësor në QKUK


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas trajtimit mjekësor të marrë në Klinikën Urologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është liruar dhe është kthyer në shtëpinë e tij, ka njoftuar zyra e presidentit.

Më herët ishte njoftuar se presidenti Thaçi pas disa shqetësimeve shëndetësore është ndalur për trajtim në Klinikën e Urologjisë.

"Pas shqetësimeve të shfaqura nga gurët në veshkë, presidenti sot (20 prill) ka shkuar për një kontroll në Emergjencën e QKUK-së dhe më pas është shtrirë në Klinikën e Urologjisë, ku po trajtohet nga personeli mjekësor profesional", thuhej në njoftim.

Sipas zyrës së presidentit, gjendja shëndetësore e Thaçit është stabile.

"Presidenti i shpreh mirënjohje për kujdesin e treguar nga i tërë personeli shëndetësor i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës", thuhej në njoftim.

Aty nuk është bërë e ditur nëse Thaçi i është nënshtruar testimin për koronavirusin e ri.

XS
SM
MD
LG