Ndërlidhjet

Kosovës i shtohen edhe 34 raste me koronavirus


Klinika Infektive në Prishtinë

Në Kosovë u konfirmuan të premten edhe 34 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) tha se në total janë testuar 264 mostra të marra nga Klinika Infektive, nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, si dhe nga karantina në Qendrën studentore.

“Rastet pozitive janë raste kontakti”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Aty po ashtu bëhet e ditur se janë shëruar edhe tre pacientë, të cilët e çojnë në 162 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Me shifrat e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë shkon në 703.

Nëntëmbëdhjetë pacientë kanë humbur jetën.

XS
SM
MD
LG