Ndërlidhjet

Katër viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut


Shkupi gjatë kohës së pandemisë.

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe katër viktima të reja nga koronavirusi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, dy viktima janë nga Kumanova dhe nga një në Shkup dhe në Gostivar.

Numri i të vdekurve ka arritur në 77.

Të dhënat e Ministrisë flasin edhe për shifër rekord të të shëruarve që nga paraqitja e koronavirusit.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 111 persona të shëruar nga Covid-19. Nga 386 testet e kryera, 23 persona kanë rezultuar të infektuar.

Sipas të dhënave të reja, numri i të shëruarve është më i lartë se i të infektuarve.

Nga 1,464 të infektuar, 738 janë shëruar ndërsa 650 janë ende pozitiv.

XS
SM
MD
LG