Ndërlidhjet

Kryeministri rus konfirmon se është infektuar me koronavirus


Kryeministri rus, Mikhail Mishustin.

Kryeministri rus, Mikhail Mishustin, ka thënë se është infektuar me koronavirus.

Ai e ka njoftuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, për gjendjen e tij shëndetësore.

Duke folur në një takim, Mishustin propozoi që zëvendëskryeministri i parë, Andrey Belousov, të shërbejë si ushtrues detyre i kryeministrit.

Putin e ka mbështetur propozimin e tij, raporton Reuters.

Rusia deri më tani ka regjistruar 106.498 raste të të infektuarve me koronavirusin e ri dhe 1,073 vdekje.

XS
SM
MD
LG