Ndërlidhjet

Në QKUK po trajtohen 15 pacientë me koronavirus


Prishtinë

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës njoftoi të mërkurën se në këtë repart aktualisht janë duke u trajtuar 15 pacientë të prekur me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi.

Prej tyre, dy pacientë janë në gjendje të rëndë dhe përkujdesje intensive, katër raste janë në trajtim me oksigjenoterapi, ndërsa nëntë raste të tjera janë në gjendje stabile.

Klinika Infektive po ashtu njofton se sot do të lirohen 18 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 856 raste me koronavirus.

Prej tyre, 490 janë shëruar, ndërsa 26 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG