Ndërlidhjet

Një ndihmës ushtarak i Shtëpisë së Bardhë është pozitiv në COVID-19


Shtëpia e Bardhë

Një ndihmës ushtarak i Shtëpisë së Bardhë ka dalë pozitiv në testin e COVID-19 [sëmundja që shkakton koronavirusi].

Raportohet se ky zyrtar ushtarak, është pjesë e një njësie që punon ngushtë me presidentin amerikan, Donald Trump.

Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha të enjten se presidenti Trump nuk është infektuar.

"Kohët e fundit jemi njoftuar nga Njësia Mjekësore e Shtëpisë së Bardhë se një anëtar i Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, i cili punon në kampusin e Shtëpisë së Bardhë, është testuar pozitiv për koronavirus", tha Zëvendës Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë, Hogan Gidley.

"Presidenti dhe nënpresidenti janë testuar dhe kanë dalë negativ. Ata gëzojnë shëndet të plotë", tha ai.

Presidenti Trump ka refuzuar me vendosmëri të veshë një maskë mbrojtëse në publik, siç bëjnë zyrtarët e lartë amerikanë.

XS
SM
MD
LG