Ndërlidhjet

Një person i infektuar, 15 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë


Ilustrim.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të martën një rast të ri me koronavirus, pas kryerjes së 221 testeve për sëmundjen Covid-19, që shkakton ky virus.

“Rasti pozitiv është rast kontakti nga: komuna e Rahovecit 1 rast (sipas vendbanimit: 1 rast Rahovec)”, është thënë në njoftim.

Në po këtë ditë është bërë e ditur se janë shëruar 15 pacientë të prekur me këtë virus.

Marrë parasysh të dhënat e fundit, autoritetet në Kosovë deri më tani kanë raportuar për 989 persona të infektuar, 769 të shëruar dhe 29 të vdekur me koronavirusin e ri.

XS
SM
MD
LG