Ndërlidhjet

Gjashtë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Tirana gjatë kohës së pandemisë.

Autoritetet shëndetësore në Shqipëri kanë thënë se situata me pandeminë e koronavirusit është e qëndrueshme.

Në Spitalin Infektiv po trajtohen 16 raste me COVID-19, katër prej të cilëve janë në terapi intenzive.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19, ka arritur në mbi një mijë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe gjashtë raste të reja të infektuarve me koronavirusin e ri. Katër raste janë në Tiranë dhe dy në Shkodër.

Eugena Tomini, nga Instituti i Shëndetit Publik, tha se gjatë kësaj periudhe janë shëruar gjashtë pacientë.

Deri më tani në Shqipëri, 79% e të infektuarve janë shëruar, ndërsa 32 pacientë kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG