Ndërlidhjet

Edhe gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë


Prishtinë

Në Kosovë u regjistruan të hënën gjashtë raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik tha se këto raste kanë rezultuar nga testimi i 243 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga Komuna e Prizrenit, përkatësisht vendbanimi Romajë, thuhet në njoftimin e Institutit.

Aty po ashtu bëhet e ditur se dy pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Të hënën, Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës njoftoi se një pacient i prekur me koronavirus, ka humbur jetën.

Me shifrat e fundt, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë arrin në 1,038, i të shëruarve në 791 dhe i viktimave në 30.

XS
SM
MD
LG