Ndërlidhjet

Një pacient me koronavirus në QKUK, në gjendje kritike


Prishtinë

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës aktualisht janë të shtrirë tetë pacientë të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, dy raste janë në Repartin e Mjekimit Intensiv dhe njëri nga to është në gjendje kritike, thuhet në njoftimin e Klinikës Infektive.

Dy pacientë të tjerë po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa katër janë në gjendje stabile, thuhet po ashtu në njoftim.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 1,047 raste me koronavirus.

Prej tyre, 794 janë shëruar dhe 30 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG