Ndërlidhjet

“Unë jam pa atdhe”: Jeta e hebrenjve iranianë në Izrael


“Unë jam pa atdhe”: Jeta e hebrenjve iranianë në Izrael
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Si ndjehen hebrenjtë iranianë, të cilët jetojnë me dekada në Izrael, në atdheun e tyre të adoptuar? Për dokumentarin “Nga Teherani për në Jerusalem”, Radio Farda e Radios Evropa e Lirë bisedoi me disa anëtarë të komunitetit në lidhje me identitetin e tyre dhe problemet e tyre për të ndërtuar një jetë të re në shtetin hebre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG