Ndërlidhjet

Policia shpërndan dhunshëm protestuesit në Bjellorusi


Policia shpërndan dhunshëm protestuesit në Bjellorusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Bjellorusia është përballur me protesta në rrugë për të tretën natë me radhë, ndërkohë që kandidatja për presidente nga opozita, Svyatlana Tsikhanouskaya është larguar në Lituani, meqë është rritur shtypja qeveritare ndaj pakënaqësive të opozitës. Policia përdori gazlotsjellës dhe dhunë për të shpërndarë protestuesit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG