Ndërlidhjet

Kosova regjistron 13 viktima dhe 519 të infektuar me koronavirus


Ilustrim.

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të premten 590 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,775 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar 13 viktima.

Përmes një konference për media, drejtori i këtij Instituti, Naser Ramadani ka thënë se autoritetet kanë regjistruar edhe 696 raste që kanë mposhtur virusin, derisa raste aktive aktualisht janë 11,935.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 45,594 të prekur nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Prej tyre 1,174 pacientë kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG