Ndërlidhjet

Mbeturinat ngufatin lumin Drina


Mbeturinat ngufatin lumin Drina
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Mijëra tonë me mbeturina të plastikës, drunj dhe sende tjera shkarkohen çdo vit në Lumin Drina në Bosnje dhe Hercegovinë. Kjo ndotje po shkatërron ambientin dhe mund ta rrezikojë punën e një hidrocentrali. Përgatiten: Fatos Bytyci, Arben Hoti.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG