Ndërlidhjet

Votimi për zgjedhjet e 14 shkurtit


Votimi për zgjedhjet e 14 shkurtit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Me maska dhe duke mbajtur distancë, qytetarët e Kosovës po votojnë të dielën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas më pak se një vit e gjysmë nga zgjedhjet e fundit. Qendrat e votimit janë hapur në ora 07:00 dhe do të mbyllen në ora 19:00. Të drejtë vote në këto zgjedhje kanë 1.794.862 qytetarë, të cilët do të mund të votojnë në 888 qendra të votimit, me 2.382 vendvotime në 38 komunat e Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG