Ndërlidhjet

Viktima të reja nga dhuna fetare në PakistanSë paku tetë persona janë vrarë dhe pesë janë plagosur kur një person i armatosur hapi zjarr kundër shiitëve.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Bagamit e besohet të jetë pjesë e dhunës ndër fetare që ka mbërthyer Pakistanin prej kohësh.
XS
SM
MD
LG