Ndërlidhjet

Rusia ndërron orën përgjithmonë


Rusia ka kaluar përgjithmonë në llogaritjen verore të kohës. Ky ndryshim u iniciua në muajin shkurt nga presidenti Dimitri Medvedev, i cili tha se lëvizja e akrepave shkakton stres te njerëzit dhe kafshët.

Moska tani do të jetë katër orë përpara Greenwich-it, gjatë gjithë vitit.

Ekspertët, megjithatë, mohojnë të ketë ndonjë studim që ka vërtetuar se ndryshimi i orës shkakton stres ose sëmundje.
XS
SM
MD
LG