Ndërlidhjet

Vriten dy policë në Kaukazin veriorAutoritetet rajonale thanë se një polic u vra dhe një tjetër u plagos në shkëmbim zjarrin me militantët në rajonin e trazuar rus të Ingushetisë në Kaukazin verior.

Policët ishte duke bastisur një fshat kur u gjetën nën zjarr nga persona të armatosur që fshiheshin në një shtëpi.

Në një tjetër incident në rajonin fqinj të Dagestanit, persona të panjohur mbrëmë qëlluan për vdekje një polic të forcave ruse.
XS
SM
MD
LG