Ndërlidhjet

Erdogan viziton IrakunI shoqëruar nga dhjetëra biznesmenë kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, po qëndron në Irak. Vizita do të çojë drejt bashkëpunimit më të madh e për rrjedhojë drejt rritjes së stabilitetit rajonal.

Erdogani do të diskutojë dhe protestat e shiitëve në Bahrein me klerikun Ajatullah Ali Sistani.

Turqia dhe Iraku kanë mosmarrëveshje lidhur me popullsinë kurde që jeton në të dyja vendet.
XS
SM
MD
LG